2018. május 25. napján hatályba lépett az Európai Unió GDPR adatvédelmi rendelete mely szigorú követelmények elé állítja a hazai vállalkozásokat is, komoly szankciók mellett!
Az adatvédelmi bírság összege a jelenlegi 20 millió Forintról, 20 millió Euróra változik!
A megfelelőnek gondolt felkészülés ellenére is számos kockázattal lehet számolni, ezek kezelésére szolgál a GDPR felelősségbiztosítás.
- Emberi tényezők– nem tartják be az egyébként megfelelően kialakított belső utasításokat a munkatársak (az adatbázisokat, jelszavakat, hozzáféréseket hanyagul kezelik, vagy az adatbázisokat szándékosan eltulajdonítják, azokat bosszúból nyilvánosságra hozzák.)
- Intézkedési terv végrehajtásába hiba csúszik - nem működik megfelelően az adatvédelmi incidenskezelés,
- Az egyébként jogszerűen igénybe vett és előzetesen megfelelően átvilágított, az adatok feldolgozásával foglalkozó alvállalkozók hibája
- Külső támadás, hekkelés, anyagi haszonszerzés vagy adatbázisok megszerzése céljából
Milyen kár érheti a vállalkozást?
- Ha az érintetteket az adatsértés eredményeként kár éri, akkor kárigénnyel léphetnek fel a vélt vagy valós felelőssel szemben (az elszenvedett vagyoni kár vagy sérelmi díj kapcsán)
- A cégeket ezeken túl a törvényben vagy szerződésben meghatározott titoktartási kötelezettség is terhelheti, amelyek be nem tartásával szintén jelentős károkat okozhatnak üzleti partnereiknek, amelyekért természetesen jogilag felelősséggel tartoznak.
- A cég első számú vezetője felelős az adatvédelmi tisztviselő kinevezéséért és a megfelelőségi rendszer működtetéséért( Vezető tisztségviselő felelőssége, D&O kockázat)
- A NAIH által kiszabott adatvédelmi bírság
A GPDR-ral kapcsolatos felelősségbiztosítással kapcsolatos kérdésekkel érdeklődjön a www.eurosales.hu oldalon, vagy közvetlenül az alábbi elérhetőségen: Dr. Püski András / eurosales@eurosales.hu / +36302784272